Satın Alma Sahiplen >.<

Merhaba, bu sefer İnsan Kaynakları konuşmayacağız. Biraz farklılık yapıp, bu yazımda bloğumun bir diğer konusu olan hayvan hakları üzerine bir şeyler söylemek istiyorum.

Hayatınızın herhangi bir döneminde evcil hayvanınız olmuştur umarım. Umarım diyorum , çünkü sadece insanlarla iletişim kuran bir kişinin hayatının çok önemli bir kısmının eksik kalacağını düşünüyorum. Bu güzel duyguyu tadanlar bilir, olay tamamen “Minimum cost maksimum profit.”tir 😀  Bir kase mama verirsiniz, hayvan etrafınızdan ayrılmaz. Bir kere kafasını okşarsınız, mutluluktan zıp zıp zıplar. Sadece göz göze gelip gülümsersiniz, minik kalbiyle size karşılık verir.

images
JELİBON

Hayvanların da duyguları, karakterleri olduğunu kedimiz Jelibon’un eve gelmesiyle anladım. İnanılmaz ama renk ve damak zevkleri bile var.

Kış mevsimi geldi çattı, her yer kar-buz. Biz insanlar akşam sıcak kahvemizi battaniyeye sarılıp içerken, minik canlılar soğukta donmuş toprakta uyumaya çalışıyorlar – tabi mideleri bomboş olarak.

Bir de ev hayatına alıştırılıp sokağa atılan köpekler var.

Barınaklar ağzına kadar hayvan doluyken, pet-shoplardan can satın alan bazı insanlar, hevesleri geçince çöp atar gibi hayvanlarını hoop sokağa bırakıyor. Hayatı boyunca maması-suyu önüne gelmiş bir hayvan çöp karıştırmayı, avlanmayı ne bilsin? Araba görmemiş bir köpek akan trafiğin ortasında kalınca ne yapsın?

Geçen hafta, yavruları alınıp tasmasıyla sokağa atılan bir terrier buldum. Ankara’da yaşayanlar Eskişehir Yolu’nda akan trafiği bilir, yolun kenarında deliler gibi koşuyordu. Kayıp sandık, sahibini buluruz umuduyla yakalayıp eve aldık. Kaç gündür ne arayan var ne soran. Yavruları alınıp, terk edilmiş. Klasik senaryo yani.

Neyse kısaca bu güzel kıza aile arıyorum diyerek yazıyı bitiriyorum.

ACİL KALICI-GEÇİCİ YUVA – ANKARA – 3 NUMARA TERRIER (15 KG) – DİŞİ

Bu güzel kızı Ankara Ümitköy’ de yol kenarında koşarken bulduk. Tasmalı olduğu ve arabalardan kaçmadığı için kaybolduğunu düşündük. Ailesini aradık, her yere haber verdik ama arayan-soran olmadı. Artık terk edildiğine eminiz. Daha da kötüsü doğurtulup terk edilmiş.

Adını Bitter koyduk, şu anda güvende ama akşama kadar evde yalnız başına kalıyor. Kızım yavrularının özlemi ve terk edilmenin üzüntüsüyle günün çoğu kısmını uyuyarak geçiriyor. Onu yeniden mutlu edecek, çok sevecek ve asla terk etmeyecek sıcak bir aile arıyoruz (veya geçici aile).

1,5 yaşında, 15 kilo civarı orta-küçük boy. Köpeklerle arası çok iyi (Kedilere hiç tepki vermiyor). Terk edildiği için şimdilik dışarı çıkmaya korkuyor, ama yüksek ihtimalle tuvalet eğitimi var. Kakasını-çişini tutuyor ve kesinlikle hasta bezi&gazetenin üzerine yapıyor. Havlama huyu asla yok, geldiğinden beri 1 kere havladığını duymadım.

Kısırlaştırma şartıyla, duyguları olan bir canlı olduğunun bilincinde, tercihen kalabalık ve köpek bakmış bir aileye sahiplendirilecektir.

İLETİŞİM : 05302889635

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.